NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, ‘%100 Futbol’ programında Beşiktaş – Galatasaray derbisini değerlendirdi.

İLK YARI SONU
Beşiktaşlılar bu maç bu skorla biterse mutsuz olacaklar. Galatasaray 2 net pozisyonla Beşiktaş’ı tehdit de etti. İlk 15 dakika çok büyük baskı yeseler de sonrasında birkaç tehdit yapınca Beşiktaş da biraz çekinmeye başladı.


İlk yarıda bizde iz bırakan hakemin verdiği, vermediği kararlar. Birincisi ve en hafif olanı; hakem 35 saniye içinde Beşiktaş lehine iki korner verdi, ikisi de auttu.


Maçta 4 tane tartışmalı penaltı pozisyonu var. İçlerinden bir tek Oğuzhan’ın pozisyonu penaltı olabilir. O da bir açıdan penaltı gibi gözüküyor. Diğer 3 açıdan penaltı değil gibi.

Ne beklediğim Beşiktaş, ne de beklediğim bir Galatasaray var. Tahmin ediyorum en kötü 60. dakikalarda Talisca oyuna girecektir. Tolgay’nın sarsıntısı ciddiyse Tolgay çıkmalı.
Rıdvan Dilmen’den Beşiktaş-Galatasaray derbisi değerlendirmesi

Galatasaray geniş alanlar buluyor. Feghouli 65. dakikada falan yorulacaktır muhtemelen. Yasin girebilir. Maicon da sekiyor. Onda da bir sorun var. İlk yarı kısacası dağ fare doğurdu. Maçta heyecan var ama istenilen seviyede bir futbol yok.


MAÇ SONU
Türkiye’de kimse Beşiktaş’ın Porto maçında 45-60. dakikaları arasında gösterdiği performans gibi bir performans görmemişti. Derbilerde de böyle bir oyun görmemiştik.

Ben futbolculuk yıllarım dahil olmak üzere bir sürü maçlar gördüm. Derbilerde 5-0 gördüm, 5-1 gördüm, 6-0 gördüm ama bu başka. Böyle ezici bir performans görmemiştik. İlk yarıda çok iyi değillerdi.


Şenol hoca müthiş hazırlanmış. Beşiktaş, hepimizin önünü ilikleyeceği şekilde bir oyun oynadı. Benim için çok net favorimdi Beşiktaş. 14 pozisyonun 3’ü gol oldu.

Ancak ikinci yarıda saygı duyacağımız, önümüzü ilikleyeceğimiz bir futbol oynadılar. Gökhan Gönül kaçırdı, Medel girdi kaçırdı… Galatasaray üzerinden konusursak Beşiktaş’a haksızlık olur.
Başakşehir maçından daha fazla pozisyon verdi Galatasaray. Oğuzhan’ı Şenol hoca oynatmıyor diye eleştiriyorduk ama bazı oyuncuları böyle eğitmek gerekiyormuş.

Galatasaray yine büyük bir maçta sınıfta kaldı. Babel iyi oynadı ama kendi kalitesinin altındaydı bana göre.

Galatasaray gibi büyük bir kulüp maç kaybedebilir. Farklı da kaybedebilir ama böyle olmaz. İlk yarıda çalınmayan penaltıyı da unutturdu Beşiktaş. Maç 0-0 bitse Fırat Aydınus konuşuluyordu şu an.

Beşiktaş’ın performansı, Fırat Aydınus’un ilk yarıda vermediği penaltıyı kurtardı. 2. yarıda anladı zaten hatasını, 2. yarıda takdir haklarını Beşiktaş’tan yana kullandı.


Fiziksel olarak da taktiksel olarak da Galatasaray’ın hazırlanmadığını gördük. Bugün Galatasaray’ın 3-0 ile kurtulması, Tudor’un büyük balıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here