Turkish Airlines World Golf Cup’ta beşinci yılın birincisi Londra’dan katılan Luke Eustace oldu. Beş farklı kıtada 100 destinasyondan oyuncuları bir araya getiren Turkish Airlines World Golf Cup’ta bu yıl Luke Eustace (Londra) zafere uzandı. Beşinci yılı geride bırakan prestijli organizasyona geçen sene olduğu gibi yine Antalya Belek’teki Titanic Golf Kulübü ev sahipliği yaptı.

İki raundluk zevkli mücadelelere sahne olan Grand Final sonunda Londra’dan katılan Luke Eustace toplamda 81 puanla şampiyon oldu.
62 ÜLKE 104 OYUNCU
2013 yılından bu yana amatör golfçülere yönelik düzenlediği turnuva serisi ile oyuncuları buluşturan Turkish Airlines’ın bu yılki organizasyonuna 62 ülkeden 104 oyuncu katıldı. Yıl boyunca etaplarda birinci olan isimlerin oynadığı iki raundluk büyük final, heyecan fırtınası şeklinde geçti.
Stableford net formatında oynanan oyunda ilk raundu Portekizli eski kaleci Ricardo Pereira lider kapattı. Lisbon ayağının birincisi Pereira, ilk gün 42 puan topladı.
41’er puanlı Ali Dhanji (Darüssalem) Mai Tokuda (Tokyo) ile 40 puan toplayan Luke Eustace (Londra) ikinci raundun ilk flight’ı olarak sahaya çıktı.
Başarılı oyununu ikinci gün de sürdüren Luke Eustace, 41 puan toplayarak iki raund sonunda 81 puan ile genel sıralamada rakiplerini geride bıraktı.
LEE WESTWOOD İLE SAHAYA ÇIKACAK
Eustace şampiyonluk kupasının yanı sıra Turkish Airlines Open öncesi gerçekleştirilecek Pro-Am’de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here