Sahaların bir diğer tanınan ailesi de Küseyrioğlu Ailesi. Serdar Küseyrioğlu’nun hayatta belki de en büyük tutkusu kızı Sera ile sahalara çıkmak. Sera turnuvalardaki şampiyonluklarıyla başarısını kanıtlamış olsa da hala baba Serdar Bey’le sahalarda yarışmaya devam ediyor.

Baba kızın spor aşkı her geçen gün artarken, Babalar Günü’nde baba & kızın spor aşkını sayfalarımıza taşımak istedik. Serdar Bey’in samimi cevaplarıyla hazırladığımız röportajımızı keyifle okumanız dileği ile…

Sizi tanıyabilir miyiz?

Kimya mühendisiyim ve kimyasal hammadde ithalatı ile uğraşıyorum. Antakyalıyım, şu an İstanbul’da yaşıyorum ancak Antakya ile halen kuvvetli bağlarım devam ediyor. Spor, küçüklüğümden beri hayatımın içinde. Gençliğimde lisanslı olarak hentbol oynadım, gerek izleyici gerek oyuncu olarak spor hayatımın içinde hep yoğun olarak var oldu. Koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım.Evliyim ve 12 yaşında bir kızım var.

Kızınızı anlatmanızı istesek neler söylersiniz?

Tabii baba olarak objektif olmam imkansız… Bana göre Sera; esprili,zeki ve akıllı. İnsanlarla çok çabuk iletişim kurabilen ve spora çok yetenekli, çok yönlü, merhametli, duyarlı ve saygılı bir çocuk. Kızınızla en özel anınız nedir? Benim için en özel an doğumhanede ilk kucağıma verildiği andır, gözyaşlarımı tutamadım o anda…

Ona bir mesaj vermek isteseniz bu ne olurdu?

Her zaman ahlaklı, dürüst, elinden gelenin en iyisini yapan, saygılı, merhametli ve çalışkan bir birey olmaya devam et…

Ailenin golfle tanışması nasıl oldu?

Beni golfle iki arkadaşım tanıştırdı. Bertan Gürkan ve Ömür Filiz. Bertan bana yıllarca golfe başlamam gerektiğini ve çok zevk alacağımı söyledi durdu, sonunda Ömür ilk dersimi organize etti ve golfe başladım. İlk zor dönemlerde hem Bertan hem de Ömür benimle sahaya çıkarak beni motive ettiler ve bu spora ısınmamı sağladılar.

Baba & kız sahalara çıkıyor musunuz?

Evet çıkıyoruz ama hala Sera’nın gözüne giremedim, oyun boyunca hatalarımı bir bir söylüyor. Her ne kadar ben Volvo Turnuvası’nda Hole in One yapsam da Sera’nın başarısı ulusal düzeyde tescillendi. Sera geçen yıl Miniklerde Kızlar A Kategorisi Türkiye Şampiyonu oldu.

Golf hayatınıza neler kattı?

Bana boş zamanlarımı daha iyi değerlendirme fırsatı verdi. Kimse kabul etmese de eskisine göre daha sakin bir insan oldum. Doğada olmaktan ne kadar keyif aldığımı fark ettim. Bugüne kadar hep takım sporları ile uğraştığım için fark etmediğim şekilde tek başıma çıkıp spor yapabileceğimi gördüm.

Dergimiz aracılığı ile turnuvaya bir diğer aileyi davet etmenizi istesek kime seslenirdiniz?

Golf sporuna başlamasını en çok istediğim kişi eşim, ve tabii ki tüm arkadaşlarımın bu keyifli spora başlamasını ve birlikte oynayabilmeyi arzu ediyorum.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Ülkemizde golfun sevilmesi ve bir camia haline gelmesindeki katkılarınızdan dolayı sizi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. İlerleyen yıllarda artık olimpik bir spor olan golfte gençlerimizin büyük başarılara imza atmasını diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here