Golf sadece bir spor değil, birbirinden farklı portreleri bir araya getiren evrensel bir değer. Sahalarda yeni hikayeler yakalamak için mikrofonumuzu sizlere uzatmaya devam ediyoruz. Babalar Günü dolayısıyla bir araya geldiğimiz Öztürkmen Ailesi ile uzun ve güzel bir röportaj yaptık. Baba Rasih Öztürkmen’in yanıtlarıyla tamamladığımız röportajımızı keyifle okumanız dileği ile…

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Robert Kolej ve Bilkent Üniversitesi sonrası, New York University’de master yaptım. Akabinde 15 sene boyunca finans ve ticaret sektörlerinde Londra, Cardiff, Hong Kong, New York ve İstanbul’da yaşayarak 9 değişik iş yaptım. Kısaca hiç bir konuda uzmanlığım olmadığını söyleyebiliriz. Yakın bir dostum hep “bir baltaya sap olamadı” diye ti’ye alır. Buna karşın, babama sorabilsek “oğlum, ne monoton bir hayat yaşıyorsun” diye veryansın edebilir diye düşünüyorum.

Babanızı & oğlunuzu & kızınızı anlatmanızı istesek neler söylersiniz?

Babam hayatımdaki en etkili figür oldu. Çok renkli bir hayatı olmuş ve çok insanın hayatında güzel izler bırakmış bir insan. 2010 yılında kendisini kaybettiğimden beri özlemini hissediyorum. Oğlum Ömer, babamın adını taşıyor. O’na ve kızım Ayşe’ye babamın bana yaşattığı güzellikleri yaşatmaya çalışıyorum. İkisi de beni iyilikleriyle, çalışkanlıklarıyla ve sevgileriyle çok gururlandırıyorlar.

Babanızla & oğlunuzla & kızınızla en özel anınız nedir?

Babamla en güzel anım sanırım, 13 yaşındayken beni ve ailemizi Amerika’da uzun ve değişik bir seyahate götürmesiydi. Benim bir noktada oraya gitmemi ve Türkiye dışında tecrübe kazanmamı istiyordu. Bunun için de etkilenmememi istemişti. Her anı çok keyifli bir anı olarak bende kaldı… Ömer ile baş başa küçük seyahatlere çıkmayı seviyorum. Ama en güzel hatıram, 8 aylıkken benim kısa bir iş seyahatim sonrası döndüğümde emekleyerek yanıma gelip sarılmasıdır. Bu bir ilkti ve çok farklı bir duyguydu. Ayşe’mle en güzel anım bir günlüğüne baş başa gittiğimiz İstanbul içi bir tatildir. 5,5 yaşındaydı ve çok keyifli baş başa bir 24 saat geçirdik.

Ona bir mesaj vermenizi istesek, bu mesajınız ne olurdu?

Büyük harflerle TEŞEKKÜRLER yazardım. O, ne demek istediğimi anlardı.

Ailenizin golfle tanışması nasıl oldu?

Galler’e taşındığımızda bir dostum burada üç şey yapabilirsin dedi: Golf, rugby ve bira. Ben golfü seçtim.

Birlikte sahalara çıkıyor musunuz?

Baba oğul çıkıyoruz. Kısa seyahatler yapıyoruz. Kızımla da range’de eğleniyoruz. Onunla da kısa zamanda sahaya çıkmayı ümit ediyorum.

Sahalarda kim daha başarılı sizce?

Oğlum! Çok net, o tam bir sporcu. İlk turnuvasında yüreklendirici bir dördüncülükle kazandı.

Golf hayatınıza neler kattı?

Hayatıma çok farklı bir boyut getirdi. Kesinlikle bir tutku haline geldi. Çok sayıda dost kazandım bu sayede. Golfte gerçek anlamda dinlendiğimi de hissediyorum.

Dergimiz aracılığıyla turnuvaya bir diğer aileyi davet etmenizi istesek, kime seslenirdiniz?

Çok sayıda arkadaşımı ve ailesini golfe kazandırdım. Ömer’in en yakın dostu Kemal, derslere ve turnuvalara hep Ömer ile katılıyor.

Golf Mag /Barış Özkan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here