Akçakayalıoğlu Ailesi’ni golf oynayanlar yakından tanıyor. Ailece sahalarda turnuvalara katılan ailenin tüm bireyleri her bir spor dalında uzmanlaşmış. Tabii ki çocukların spora teşvik edilmesi noktasında baba Hasan Bey’in emekleri büyük. Sıkı bir golfçü olan Hasan Akçakayalıoğlu ve yine kendisi gibi sıkı golfçü olan Defne ile Babalar Günü dolayısıyla biraraya geldik. Akçakayalıoğlu Ailesi’ni daha yakından tanıdık..

Hasan Bey sizi ve ailenizi tanıyabilir miyiz?

Üç kız çocuğu sahibi bir bankacıyım. 2000 yılından bu yana Kemer Country’de oturuyorum. Sporu seven, doğa ile iç içe yaşayan bir aileyiz. Kızlarımdan biri tenis, biri golf oynuyor diğeri de ata biniyor. Büyük kızım Nazlı, üniversite eğitimi için Amerika’ya gitti. Nazlı daha küçük yaşlarda performans seviyesinde tenis oynadı, Türkiye genelinde başarıları var. Diğer iki kızım; Melis ve Defne henüz ortaokul öğrencisi. Melis ata biniyor ve hayvanları çok seviyor. Binicilik sporunda çok başarılı. Melis’in de yarışmaları devam ediyor ve Türkiye çapında başarıları var. Diğer kızım Defne ise golf oynuyor. Defne golfte çok yetenekli ve turnuvalarda dereceler elde ediyor.

Ailece ortak yapmaktan keyif aldığınız aktiviteler neler?

Anneleriyle beraber kızlarımızla en güzel zamanı, günlük akışın dışına çıkabildiğimiz tatillerde elde ediyoruz. Bu nedenle beraber seyahat etmeyi çok seviyoruz.

Golfle yollarınız nasıl kesişti?

Golfle tanışmamız Kemer Country’de oldu. Ben eskiden düzenli tenis oynarken, artık tamamen golf oynar vaziyete geldim. Çocuklar ve eşim de golfe başladı. Kızım Defne ve eşim Zeynep ile golfe çıktığımız oluyor. En keyifli oyunlar, beraber golf oynadığımız zamanlar oluyor. Hatta beraber golf seyahatleri yapıyoruz ve büyük keyif alıyoruz. Ailede en iyi golf oyuncusu kim? Bizde sahalarda en başarılı olanımız, kızım Defne. Zamanla çok daha gelişeceği de şimdiden gözüküyor.

Golf size neler hissettiriyor?

Golf büyük bir keyif. Doğayla iç içe olmak, aynı zamanda temiz havada spor yapabilmek, ortam olarak büyük keyif veren yerlerde olmak harika bir duygu. Ayrıca gerek aile, gerekse arkadaşlarla birlikte yapmak büyük bir keyif kaynağı.

Golf oynamayan arkadaşlarınıza tavsiye ediyor musunuz?

Bir çok arkadaşımızın golfe başlamasına vesile olduk. Bunlar arasında henüz başlatmakta tam başarılı olamadığımız Nezih Barut ve Naim Gençoğlu’nu sahalara davet etmek isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here