Aktürk Ailesi, tüm fertleriyle sahalardan tanıdığımız bir aile… Baba Ersin Aktürk’ün destekleriyle ailece golfe başlayan Aktürk Ailesi şimdilerde sahalarda turnuvalardan turnuvalara koşuyor. Babalar Günü dolayısıyla bir araya geldiğimiz Ersin Aktürk ve Rabia Aktürk’le keyifli bir sohbet yaptık. Sorularımıza samimi cevaplar veren baba & kız sahalarda da kendini kanıtlamaya başladı.


Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Ersin Aktürk: Gümüşhane’de 1969 yılında doğdum. İlkokulu İstanbul, Üniversiteyi Almanya’da bitirdim. 1993 yılında Türkiye’ye Winterhalter firmasıyla birlikte endüstriyel mutfak ve deterjan işini kurmak üzere döndüm. İki kız ve bir erkek çocuğu babasıyım.

Rabia A. Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme Bölümü’nde okumaktayım. Okul hayatım çok yoğun bir şekilde geçiyor. Derslerimizi işleyip, birçok projede yer almaya çalışıyorum. Diğer taraftan okulun çağrı merkezinde çalışıyorum. Bir abim, bir ablam var ve birbirimize çok bağlıyız.

Babanızı anlatmanızı istesek neler söylersiniz?

Rabia A. Babam, dünyanın en anlayışlı ve en iyi insanıdır. O’nun gibi bir insanın kızı olduğum için kendimi çok şanslı buluyorum. Hayatta bir sıkıntım olduğu zaman önce babamla paylaşıyorum. O’nun hayata karşı yorumu benim de bakış açımı etkiliyor. Babam benim hayattaki en büyük destekçimdir.

Çocuklarınızı anlatmanızı istesek neler söylersiniz?

Ersin A. Babam sevgisini pek belli etmeyen bir insandı ama beni çok sevdiğini biliyordum. Benim 3 çocuğumla çok özel, sevgi ve saygı dolu bir ilişkim oldu. Bundan sonra daha güzel günlerimiz olacak.

Birlikte en çok ne yapmaktan keyif alırsınız?

Ersin A. Çocuklarımla çok güzel zaman geçiriyorum. Birçok hobimiz ortak. Örneğin güzel bir film, sinema veya spor gibi aktiviteleri birlikte yapıyoruz. Birlikte yeni şehirler keşfediyoruz, yeni ülkelere gidiyoruz… Rabia A. En çok keyif aldığım zamanlar birlikte seyahat edip yeni yerler görmek.

Onlara bir mesaj vermenizi istesek, bu mesajınız ne olurdu?

Ersin A. Benim çocuklarıma öğretebileceğim en büyük öğreti güler yüzlü ve dürüst bir insan olmalarıdır.

Ailenin golfle tanışıklığı nasıl gidiyor?

Ersin A. Ben ve ailem golfe severek geliyoruz. Kızımın fazla zamanı olmamasına rağmen golf oynamaya geldiğimizde temiz havada spor yapma şansı yakalıyoruz. Artık bizler belli bir yaşa geldiğimiz için sağlıklı yaşamın önemini anlıyoruz ve güzel bir yaşam için iyi bir seçenek golf oynamak. Vakit buldukça da ailece oynamaya çalışıyoruz.

Birlikte sahalara çıkıyor musunuz?

Ersin A. Evet, çocuklarla bazen denk gelirse oynuyoruz.

Sahalarda kim daha başarılı sizce?

Ersin A. Bizim ailede en yeteneklimiz Rabia, ama o da okuldan dolayı fazla zamanı yok. Ben biraz daha fazla zaman ayırdığım için vuruşlarım daha iyi. Ama çocuklarımın beni yakın zamanda geçeceğine inanıyorum.

Golf hayatınıza neler kattı?

Ersin A. Golf hayatımıza, güzel ve seviyeli ortak arkadaşlıklar kazandırdı. Aynı zamanda güzel ve temiz havada sağlıklı spor yapmamıza sebep oluyor.

Dergimiz aracılığıyla turnuvaya bir diğer aileyi davet etmenizi istesek, kime seslenirdiniz?

Tüm aileleri davet etmek isterim. Çünkü golf, her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir spor. Doğanın içinde herkesin olması gerekiyor.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Ersin A. Tüm babaların Babalar Günü’nü içtenlikle kutlarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here