Golf Turnuvası oynandı. Kemer Country Golf Club’ta gerçekleşen turnuvaya golfseverler yoğun ilgi gösterdi. Gelenekselleşmesi planlanan Burgutech Golf Turnuvası 3 gün boyunca toplam 226 golfçüyü ağırladı. BurguTech® Makina A.Ş. CEO’su Şeref Kabuk, golfün kendisi için bir tutku olduğunu ve böyle bir projeyi hayata geçirmekten memnuniyet duyduğunu belirtti.

14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen ödül töreninde katılımcılar aynı zamanda Burgupres teknolojisiyle arıtma çamursuzlaştırma yöntemini üretime çeviren ilk Türk Markası Burgutech Makina A.Ş’yi yakından tanıma şansı buldu.

BurguTech® Makine: Yerli Sermayede Dev Yatırım

Türkiye’de bir ilke imza atarak tamamıyla Türk otomasyon ve yazılımı ile çalışan arıtma çamurususuzlaştırma makinası Burgupress®’i üreterek Türkiye’ye kazandırdı. Burgupress makinesı % 90 enerji tasarrufu ile % 40’la varan katı madde elde edilmesini sağlıyor. Bu sayede hem tesisler hem de Türk ekonomisine büyük katkı sağlanmış oluyor. Bu teknoloji ile en önemlisi de şu an toprağa karışan, doğayı ve insan hayatını tehlikeye atan zehirli atıkların da önüne geçilmiş oluyor. BurguTech® Makina A.Ş.; Sanayici, belediye, organize sanayi ve Türkiye kazansın misyonuyla yola çıktı. Türkiye’de büyük çığır açacak arıtma tesislerinde kullanılmak üzere 3.000 m2’lik fabrikalarında ayda 30 makina üretecek kapasiteye çok kısa bir zamanda ulaştı. Şeref Kabuk ve ortağı Avrasya Atıksu Arıtma ve Kurutma Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aytuğ Güldam’la ile ayrıca solar yöntemiyle arıtma çamuru kurutarak yakıt üretim tesisi kurma kararı aldı ve ilk tesislerini ise Eskişehir OSB için tam otomatik, Türkiye’nin en büyük solar arıtma çamuru kurutma tesisini kurdu. Bu girişimle tamamıyla öz sermaye kullanarak, Denizli Çimento Fabrikası sahası içerisinde 25 bin m2 alanda 15 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirildi. Denizli Çimento Fabrikası içinde yapılan bu yatırım, dünyada özel sektör olarak ilk ve en büyük tesis konumundadır. Türkiye’de öz sermaye ile tüm bu yatırımları yapan marka; yılda 3 milyon Euro ithalat yapan bir firmadan 2018 sonunda 15 Milyon ihracat yapan bir firmaya dönüşmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here