Sadece golf oynayanların değil, Türkiye’nin yakından tanıdığı bir aile: Benardete Ailesi. Bizler ise en çok golf sahalarında görüyoruz. Özellikle Beyhan Hanım’ın başarılı sonuçlarını ailece yakından takip eden Adil Bey ve Adil Can da golfün duayanlerinden. Babalar Günü için sayfalarımıza taşıdığımız Benardete Ailesi’ni bu sayımızda biraz daha yakından tanıdık…

Adil Can Benardete, sizi tanıyabilir miyiz?

Adil Can B: 1995 yılında İstanbul’da doğdum. Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğrenciyim. Annem ve babam iyi birer golf oyuncusudur. Golf, ailecek hayatımızın önemli bir parçasıdır. Her ne kadar annem bugün Türkiye’nin en iyi golfçülerinden biriyse de babamın da golfle tanışması 1959 yılına kadar dayanır.

Adil Bey, oğlunuzu tanıtmanızı istesek neler söylersiniz?

Adil B: Oğlum Adil Can, sporun her branşına oldukça yakın ve kolaylıkla başarılara ulaşabilen biridir. Yurtdışında bulunduğu süre içerisinde rugby, futbol, basketbol ve son olarak da golf oynamaya başladı. Ne de olsa anne ve babası O’nu 2 yaşından beri golf sahalarında büyüttü ve o da doğal olarak golf yeteneğine sahip oldu. Eğer biraz golfe ilgi gösterse son derece başarılı olabilir ve Milli Takımlar derecesinde boy gösterebilir.
Adil Can, babanız hakkında neler söylemek istersiniz?

Adil Can B: Babam son derece sabırlı ve sakin bir mizaca sahip olup, bugünlere gelmemdeki en büyük paya sahiptir. Golf sporu kendisi için basketbol ki babam lisanslı eski Fenerbahçe basketbol oyuncusudur, tenis ve squashtan sonra en büyük tutkusu olmuştur.

Adil Bey, oğlunuzla unutamadığınız bir anınızı paylaşabilir misiniz?

Adil B: Oğlumla en önemli anım; Klassis Golf Kulübü’nde yapmış olduğu hole in one atışıdır. Bu atışı unutamadığım anılarımız arasında ilk sırada gelir.


Ailenin golfle tanışıklığı nasıl başlıyor?

Adil Can B: Ailemiz her ne kadar 1959 yılından bu yana İstanbul Golf Kulübü’ne üye olsa da, ailemizin bu sporla yakın ilişkileri benim doğumumdan sonra başlıyor. Bu arada annem arkadan gelerek son derece başarılı bir golf sporcusu oldu ve hala Türkiye Golf Milli Takımı’nda yer almaktadır.

Ailece sahalara çıkıyor musunuz?

Adil Can B: Zaman zaman ailece golf sahasına çıkıyoruz. Bu arada en büyük rekabet ben ve annem arasında olur. Benim uzun vuruşlarıma rağmen annemi yenmem hala çok zor oluyor.

Golf size neler öğretti?

Adil Can B: Golf, bana hayatta disiplinli, dürüst ve sabırlı olmayı öğretti. Bu sporu hayatım boyunca devam ettireceğimi düşünüyorum.

Türkiye’de golf sporuna yönelik neler söylersiniz?

Adil Can B: Golf sporu Türkiye’de maalesef gerektiği yere gelemedi. Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin diğer illerinde de bu sporun tanıtılması ve daha büyük kitlelere ulaşmasını arzu ederim. 18 milyonluk İstanbul şehrinde en az 3 veya 4 adet daha golf sahası yapılmasını temenni ederim. gerekiyor.

Eklemek istedikleriniz?

Adil Can B: Beni bu spora başlatan anneme sonsuz teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here