Geçtiğimiz yıl UTAŞ Uşakspor tarafından yakalanan ve futbol sahalarına can katan şampiyonluk büyük bir desteği de beraberinde getirdi. Her maçta, hava koşulları ne olursa olsun, stadı dolduran binlerce Uşaklı için Bir Eylül Stadı yetmez hale gelince, destek Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Uşak, UEFA standartlarında, yepyeni bir stada kavuşacak

Uşak’a 10 bin kişinin üzerinde taraftar kapasiteli, kente yakışır, UEFA standartlarında yeni bir stat geliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk ile yeni stadın yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Başkan Nurullah Cahan, “Artık vatandaşlarımız maçları daha iyi bir ortamda izleyecek.” dedi

Bu kapsamda, hayata geçirilecek yeni stat için yer belirleme işlemleri tamamlandı ve projelendirme aşamasına geçildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırımlar ve Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk kente yaptığı ziyarette Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile birlikte stadın yapılacağı Kalfa Korusunda incelemelerde bulundu. Ziyarette projeye ilişkin istişareler gerçekleştirildi. 10 bin kişinin üzerinde taraftar kapasitesi ile UEFA standartlarını taşıyacak yeni sahanın kazanımları ele alındı.

Cahan: Halkımız, takımımız ve kentimiz hak ettiği stada kavuşacak
Uşak’a değer katacak çalışmalara bir yenisinin daha eklendiğini ve Uşak için mega projelerin hayata geçirildiğini ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Futbolda önemli bir çıkış yakalayarak geçtiğimiz yıl Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olduk. Kentimize büyük bir gurur yaşatan UTAŞ Uşakspor ile futbol meşalesi bu yıl daha da ileriye taşındı. Liderliğini ilk haftadan bu yana sürdüren UTAŞ Uşakspor’un harladığı futbol ateşiyse Bir Eylül Stadı’nın her maç seyirciyle dolup taşmasına sebep oluyor. Hava koşullarının olumsuz olması durumunda dahi desteğini eksik etmeyen Uşaklılar, artık yeni statlarında ve daha iyi koşullarda takımlarının yanında olacak.

UEFA standartlarında inşa edilecek yeni stadyum için yer belirlendi. Projelendirme çalışmaları ise devam ediyor. Bu yeni mega yatırım hakkında değerlendirmede bulunan Cahan “UEFA standartlarında, kentimizin, takımımızın ve halkımızın hak ettiği yeni stadımız şimdiden hayırlı olsun. Bu alanda desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Banali Yıldırım’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a ve değerli müdürümüz Dursun Türk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Yükselişini sürdüren UTAŞ Uşakspor ile stat ihtiyacının daha da ön plana çıktığını açıklayan Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, amatör kulüpler, profesyonel kulüpler ve bireysel sporculara her anlamda sağladıkları desteğin altını çizerek sporda bugünü değil, yarınları düşünen bir prensiple hareket ettiklerini ifade etti.

Av. Nurullah CAHAN hakkında:
Uşak Merkez Karaağaç Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup 1973 yılında doğdu. İlköğretimini Uşak Ergenekon İlköğretim Okulunda, orta ve lise öğrenimini Uşak İmam Hatip Lisesinde okudu.1991 yılında Uşak İmam Hatip Lisesini dereceyle bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini Erzincan 3. Ordu Komutanlığında 257. kısa dönem olarak yaptı.1999 yılında Uşak’ta serbest avukat olarak çalışmaya başladı ve aynı yıl Merkez Çınarcık Köyünden olan İngilizce Öğretmeni Halime Hanım ile evlendi. 2001 yılında Ak Parti Uşak Merkez İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak siyasi hayatına başladı.2004 yılına kadar Ak Parti Uşak Merkez İlçe Teşkilatında görev yaptı.
2004 mahalli seçimlerinde Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek 31 yaşında Uşak Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanı oldu.2009 mahalli seçimlerinde tekrar Ak Parti’den Uşak Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2004-2014 yılları arasında Uşak Belediye Ak Parti Grup Başkanlığı, Encümenlik, Plan-Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı olan Nurullah Cahan, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here