qBeşiktaş’ta Şenol Güneş’in yardımcılığına son olarak Real Madrid U19 Takımı’nı çalıştıran ve bir dönem Beşiktaş’ta da forma giyen Guti Hernandez getirildi.Şenol Güneş’in yardımcılığını yapması için, daha önce İlhan Mansız, Yusuf Şimşek ve Mustafa Doğan isimlerini de gündemine alan Siyah-Beyazlılar, Guti’de karar kıldı. Guti, çarşamba günü Beşiktaş’ın Slovakya kampına katılacak. Guti son olarak Real Madrid U19 Takımı’nı çalıştırmıştı

BeIN Sports’ un verdiği bilgiye göre İspanyol teknik adam Guti Hernandez, Şenol Güneş’in yeni yardımcısı oldu.

2010-2011 sezonunun başında Real Madrid’den Beşiktaş’a transfer olan Guti Hernandez, o yıl Beşiktaş forması ile 37 maçta 11 gol ve 14 asistlik performansıyla siyah beyazlı taraftarların gönlünde taht kurmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz sezon Real Madrid’in U19 takımını çalıştıran Guti, Real Madrid’in yeni sözleşme teklifini reddetti ve Beşiktaş ile 1 yıllık anlaşmaya vardı.

Siyah Beyazlı ekibin Guti ile 1 yıllık sözleşme yapmasının amacının, 2019-2020 sezonunda İspanyol teknik adamı takımın başına getirmek olduğu söyleniyor. Guti’nin de bu olasılığa sıcak baktığı ve Real Madrid altyapısında çalışmayı bu yüzden reddettiği öğrenildi.

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş’in sözleşmesi ise 2019 Mayıs’ında sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here