Sabah yazarı Hıncal Uluç, A Spor canlı yayınında gündemi değerlendirdi ve olay ifadelerde bulundu..

AYKUT KOCAMAN’IN İSTİFA ETMEMESİ

“Aykut Kocaman’ın, kocaman aktörlüğü”, bunun başka adı yok. Aykut basın toplantısıyla bir tiyatro oynamaya başladı, tiyatro oynadığını da biliyor. Herkesin dahil olduğunu, o gece Aykut’un konuşmasından 20 dakikada sonra NTV Spor’da Serdar Ali Çelikler adlı arkadaşım madde madde anlattı. Alnından öperim.

“KOCAMAN’IN LAFI ÇOK AÇIK”

“Ben sorumluyum, bedel ödenmelidir, gerekeni yapacağım” lafının ne anlama geldiğini, gidelim Sidney’de Avustralyalı bir yerliye soralım. Bu çok açık.

“AZİZ YILDIRIM KUMPANYASI”

Aykut Kocaman büyük bir aktördür, Aziz Yıldırım’ın sahneye koyduğu da büyük bir tiyatrodur. Bu tiyatro 19 yıldır devam ediyor ve devam edecek. Aziz Yıldırım’ın yeni üyelerini düşünüyorum ve görüyorum. Ben bu işte yokum diyene kadar devam edecek. Bunun adı Aziz Yıldırım kumpanyası.

ÖZER HURMACI’NIN F.BAHÇE MAÇINDA OYNAMASI

Cezalar nasıl uygulanır? Kesinleşince. PFDK karar verir, bir itiraz süresi vardır, itiraz edilmezse, kesinleşir. İtiraz edilirse, Tahkim’e gider, Tahkim onayladığı zaman yürürlüğe girer. Tahkim kaldırırsa, yürürlüğe girmez. Özer’e cezayı kim verdi?

“TALISCA VE OĞUZHAN’I KESECEK OYUNCU YOK”

Türkiye’de en iyi forvet arkası oyuncularından biri, belki de en iyisi Talisca. Türkiye’deki en iyi oyun kuruculardan biri Oğuzhan. Bunları kesecek bir oyuncu yok

ATIBA’NIN YERİNE BULURSUN, AMA…”

Atiba’nın yerine koşacak bin tane adam bulursun, ama Talisca ya da Oğuzhan klasında bir oyuncuyu bulamazsın. O zaman Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde oynamasın, Balkan Kupası’nda oynasın. İyi olduğu zaman bunları kesecek adam Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yok.

“SAHTEKARLARIN KRALI BELHANDA”

Türk futbolundaki hakemlerden, oyunculardan, teknik adamlardan utanıyorum. Sahtekar futbolculardan utanıyorum. Bu hafta sahtekarların kralı Galatasaraylı Belhanda’ydı.

“BELHANDA’NIN YAPTIĞI AYIP”

Amacı takımı lehine duran toplar kazanmak da değil, rakibi oyundan attırmak. Meslektaşının emeği ile oynamak. Top önünde bomboş gidecekken, kendini yere atıyor, bu nasıl bir ayıptır. TFF ve MHK bu konuda bir karar almalı. 3 takla atıyor çığlıklar atarak. Ben hakem olsam, faul falan çalmam. Bunlar her türlü sporculuğa aykırı rezilliği yapıyorlar

“BÖYLE OYUNCUYU SEVMİYORUM”

Burak Yılmaz’ı da sevmiyordum, Belhanda’yı da sevmiyorum. Sahtekar adamı, meslektaşını yok etmek için uğraşan oyuncuyu sevmiyorum. Her stadın kapısında Atatürk’ün lafı var, “Ben futbolcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diye. Bu ahlaklı değil.

“HAKEMLER BELHANDA’YA DİKKAT ETSİN”

Belhanda, Türkiye’nin son zamanlardaki en kötü… Ey hakemler, Belhanda lehine faul verirken, rakibine sarı kart çıkarırken aman dikkat edin. Belhanda varsa, devam kararı verin, terbiye olsun. Bu hepinizi uyutuyor.

“SENENİN EN ÖNEMLİ DERBİSİ OLACAK”

Tudor ben canımın istediği gibi oynuyorum şovu yaptı. Tudor’un hep kafasında 2 forvet var, benim kafama uygun. Senenin en önemli derbisi, Başakşehir – Galatasaray derbisi. Altındaki tüm takımları da ilgilendiriyor.

“TALİHLİ BİR TEKNİK DİREKTÖR”

Igor gerçekten talihli bir teknik direktör. Sezon başında güzel bir fikstür yakaladı. Bu maç zor maçlardan biri olacak diye bekleniyordu, ama beklenenden çok kolay oldu.

“EN RAHAT GOLLERİNİ ATTI”

Dokunduğu altın oldu neredeyse Galatasaray’ın. En rahat gollerini attığı maçlardan biri oldu. Gençlerbirliği, en kötü maçlarından birini oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here