Başkan Dursun Özbek, Mayıs 2015’te yönetimini kurarken, çok zorlanmıştı.
Başta Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak olmak üzere onlarca kulüp üyesi, Özbek’in “Yönetime gir” teklifine olumsuz yanıt vermişti.

Kulüpler Birliği Vakfının Aralık ayı olağan toplantısı yapıldı. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ( İslam Yakut – Anadolu Ajansı )

Dursun Özbek olağanüstü seçim kararı aldıktan sonraki gün düzenlediği basın toplantısında, “Hizmete davet edilenler görevden kaçmasın” dedi.
Özbek’in bu mesajı yönetimine almayı düşündüğü isimlere gönderdiği ortaya çıktı.
Futbol şubesi için Haldun Üstünel’le görüşmeye hazırlanan Özbek, ikinci başkanlık ve başkan yardımcılığı için de Cemal Özgörkey ve Hakan Üstünberk’i istiyor.

Mehmet Ağar, Ali Fatinoğlu ve Abdullah Kavukcu’nun da Özbek’in yönetimine almak istediği isimler olduğu öğrenildi.
Mevcut yönetimden Nasuhi Sezgin, Ural Aküzüm ve Ali Yüce devam edecek.
Alper Narman ve Burçin Aslan’ın yine yönetimde olması bekleniyor.
Cengiz Özyalçın, Tarık Taşar ve Murat Atay yeni yönetime girmeme kararı aldılar. Özbek’in Fatih Terim’e muhalif oldukları bilinen Can Topsakal ve Eşref Alaçayır’ı ise yönetime almamasına kesin gözüyle bakılıyor.

MUHALEFET CEPHESİ
Turgay Kıran adaylıktan çekildi… Şu ana kadar Mustafa Cengiz adaylığını açıklasa da muhalefette heyecan yaratan tek isim Burak Elmas… Elmas dün yaptığı açıklamada, “Galatasaray sahipsiz değildir… Önümüzdeki 6-7 günde G.Saray’da önemli gelişmeler olacaktır. Tek beklentim, mayıs ayında tekrar seçim yapma sözü verecek bir ekibin, G.Saray’ı yeni ufuklara taşıyacak başkan adaylarına yol açmasıdır” diyerek camianın desteğini alması halinde aday olacağının sinyalini verdi.
Elmas’ın adaylığını koyması halinde listesinde olması muhtemel isimler şunlar: Özer Saracoğlu, Jerfi Fıratlı, Ali Güvenç Kiraz ve Alper Üner. Faruk Süren’in damadı olan Elmas’a Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Fatih Altaylı’nın dışarıdan destek vereceği gelen bilgiler arasında. (Sabah)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here