Bornova’da Futbolun ilk oynandığı yere heykel dikildi. Belediye Başkanı Olgun Atila, dönemin futbolcularını temsil eden 2.70 boyundaki heykelin açılışını İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticileri, kulüp temsilcileri, sporcular, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla birlikte yaptı.


Bornova Orduevi ve Yavuz Selim İlkokulu’nun karşısında, 159 sokak ile 162 sokağın kesişimine dikilen heykelin açılış töreninde Bornova’nın bir spor kenti olduğunu belirten Olgun Atila, “Bizler 10 yıl sonra A Milli Takımımız’da Bornova’dan 5 oyuncu gördüğümüzde hedefimize ulaşmış olacağız” şeklinde konuştu.
Heykeltraşlar Neda İsmail Ata ile Can Aktaş’a eserleri için teşekkür eden Atila, “Spordaki hedeflerimiz için Atamız’ın izinde daha çok çalışmalıyız ve bunu sporun tüm dallarında yapmalıyız. Unutmayalım ki spor ve sanatla uğraşan insanlar hiç bir zaman kötü alışkanlıklar edinmez. Biz bunun farkındayız ve bilincindeyiz” diye konuştu. Atila, ilçede farklı mesajlar veren heykellerin yenilerini de yaptırmayı sürdüreceklerini söyledi. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İzmir Şubesi Başkanı Dr. Şaban Acarbay ise Bornova Belediyesi’nin spor kenti Bornova’da tarihi bir olayı yaşama geçirdiğini söyledi. Acarbay, “Bu gibi eserler geçmişe duyulan saygının, vefanın, insanın olmanın göstergesidir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here