Damien Comolli, Fenerbahçe kariyerine başlıyor. Daha önce Arsenal’de scout, Saint Etienne, Tottenham ve Liverpool takımlarında Futbol Direktörlüğü görevini üstlenen Damien Comolli, yeni sezonda Fenerbahçe futbol takımının başarısı için mücadele edecek. Peki, Damien Comolli kimdir ve kaç yaşındadır?

Fenerbahçe’de başkanlık görevini üstlenen Ali Koç yeni sezon için çalışmalara başladı. Fenerbahçe Sportif Direktörlüğü’ne Fransız isim Damien Comolli’nin geleceği konuşuluyor. Peki, yıldız isimleri takımlara kazandıran Damien Comolli kimdir?

13 Aralık 1972 doğumlu olan Damien Comolli, kariyeri boyunca antrenörlük, gözlemcilik ve futbol direktörlüğü gibi görevler üstlendi ve Monaco, St.Etienne, Arsenal, Tottenham ve Liverpool gibi önemli kulüplerde çalıştı.

1996 yılında Arsenal’de 7 yıl boyunca gözlemci (scout) olarak görev yapan Comolli, Kolo Toure, Emmanuel Eboue ve Gael Clichy gibi isimleri keşfetti. 2004-2005 yılları arasında ise St.Etienne’de teknik direktörlük yapan Comolli, burada Fransız ekibiyle ligi 6. sırada tamamladı ve Fransa Kupası’nda da yarı final oynadı.

HANGİ TAKIMLARDA GÖREV YAPTI?

Arsenal 1995-2003 (Scout)

Saint Etienne 2001-2004 (Futbol direktörü)

Tottenham 2005-2008 (Futbol direktörü)

Liverpool 2010-2012 (Futbol direktörü)

YILDIZLARI TAKIMA KAZANDIRDI

2005-2008 yılları arasında ise Tottenham’da futbol direktörlüğü görevi üstlenen Comolli, burada da Gareth Bale, Luka Modric, Vedran Corluka, Dimitar Berbatov, Alan Hutton, Kevin-Prince Boateng, Giovani dos Stantos ve Younes Kaboul gibi dönemin önemli oyuncularını takıma kazandırdı.

2010’da ise Liverpool’da futbol direktörlüğü görevine getirilen Comolli, Luis Suarez, Andy Carroll, Charlie Adam, Jordan Henderson, Jose Enrique gibi oyuncuları takıma kazandırdı. 2012’de ise kulüpteki görevinden ayrılırken, bu kararını ailevi sebepler nedeniyle aldığını söyledi. Ancak İngiliz medyasında yer alan haberler, kendisi önderliğinde yapılan transferlerdeki başarısızlık nedeniyle Comolli ile yolların ayrıldığı yönündeydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here