Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe muhabiri Ahmet Ercanlar, sarı lacivertlilerdeki başkanlık sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu.

“YILDIRIM SÖZLERİNİ TUTMALI”

Aziz Yıldırım da “Ben gönül rahatlığıyla Ali Koç’a görevi teslim edeceğim” dedi. Ali Koç 2 kez Aziz Yıldırım’a çok büyük destek verdi ve Aziz Yıldırım’a olan eleştirilerin azalmasını sağladı, onu ciddi anlamda rahatlattı. Geçen Ekim ayında yine FB’de işler kötü giderken Ali Koç çıktı 1907’de bir konuşma yaptı ve bu konuşma basına sızdı. Orada da aday olacağını söyledi. O konuşma da Aziz Yıldırım’ı çok rahatlattı. Ben bunların doğru okunmadığını düşünüyorum. Sanki Ali Koç durup dururken aday oldu, ortaya çıktı. Aziz Yıldırım FB tarihinin en önemli isimlerinden biri. Bunu unutmamalıyız. Ali Koç’un FB’nin geleceğini olduğunu herkes biliyor. Tüm taraftarlar bunu hayal ediyor. Aziz Yıldırım’ın da bu süreçte saygıyla ele alınması gerekiyor, Aziz Yıldırım’ın hakkının verilmesi ve onun da kongrede Ali Koç’u desteklemesi gerekiyor. Ben kongrede bir rekabet olacağına, taraflar birbirini suçlayacaklarına Aziz Yıldırım’ın geçmiş kongrelerde verdiği sözleri tutmasını bekliyorum.

“HER ŞEY TRANSFER DEĞİL”

Ali Koç çok önemli işler yapıyor. Kongreye çok ciddi şekilde çalışıyor. Ünlü isimler getiriliyor, yurt dışındaki sporla ilgili seminerlere ekipler gidiyor… Aziz Yıldırım da söylemişti bunu değişmeyen tek şey değişim. Çağ atlayan bir FB görmek istiyor artık taraftar. Her şey transfer değil. Bir ve bütün olarak 3 Temmuz gibi bir süreci başarıyla atlattı. Yönetime rica ediyorum camiayı kucaklasınlar. Düşünebiliyor musunuz FB TV’de yorumculuk yapacak bir Fenerbahçeli yorumcu dahi bulunamıyor… Geçtiğimiz aylarda Kumpas davasına sadece Şekip Mosturoğlu katıldı mesela. Tek başına oradaydı. Camiadan kimse yoktu destek olmak için oraya giden. Bu da kopukluğu gösteriyor.

AZİZ YILDIRIM HER YERDE ÖVÜLÜYOR”

Ali Koç zaten başkanlığa aday olacaktı bunu herkes biliyordu. Mehmet Ali Aydınlar döneminden beri belliydi bu. Ali Koç’un adaylığının camiaya zarar vermesi gibi bir şey mümkün mü? Bel altı vurmuyor ki. Örnek bir muhalefet Ali Koç’un yaptığı. Fenerbahçelilerin yıllardır beklediği, istediği bir şey bu. 1907 gecesinin videolarını izledim, en az 7-8 yerde Aziz Yıldırım övülüyor. Ben adayım diyor, projelerini hazırlıyor, çalışıyor. Ortaya çıkıp yönetim istifa etsin demiyor, eleştirmiyor. Hem FB’ye hem mevcut yönetime zarar vermeden yapıyor her şeyi. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe için çok güzel şeyler yaptı, Euroleague şampiyonu yaptı takımı. Futboldaki başarı lokomotif. Başarısızlık olunca yönetime doğal bir tepki oluşuyor…

Ali Koç’la geçen hafta cumartesi gününden beri görüştüğünü vurgulayan Yıldırım, “Benden sonra buraya kimin başkan olacağı çok önemli. Benden sonra çapulcular olursa yandık. Bunun için Ali Koç’a rica ettik. Ali benim kardeşim gibi. Biraz iş yoğunluğundan görüşmeyelim 2-3 ay, hemen ‘araları yok’ diye yazıyorlar. Ali Koç, bıraktığım gün başkanlığa aday olacak, söz verdi. Çapulculara burada yer yok. O kongrede ben burada olacağım.”

alikocbaskan.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here