Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024’te düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonunun Almanya’ya verilmesi hakkında konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EURO 2024’ün Almanya’ya verilmesi hakkında ilk kez konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları:

“Açık konuşayım. Çok da önemsemedim. Bu hep böyle dönüyor. İki dünya kupasını veriyorsun, bir Avrupa kupasını veriyorsun. Aynı ülkede bunu yapıyorsun. Türkiye’ye gelince ‘şöyle, böyle…’ diyorsun. Tesis ise bizim şu anda Almanlardan geri kalan bir halimiz yok. Çok modern ve kilometre olarak çok daha iyi tesislerimiz var. Hayırlı olsun. Neticede masraftan kurtulmuş olduk.” UEFA’nın geçen hafta yaptığı oylamada Almanya, 12-4’lük üstünlük kurarak EURO 2024’ü düzenlemeye hak kazanmış, Türkiye Futbol Federasyonu ise tanıtım filminde Nusret Gökçe’ye yer verdiği için büyük tepki toplamıştı

Bild gazetesinin pazar eki olan Bild am Sonntag, UEFA Yönetim Kurulu üyelerinin hangi ülkeye oy vereceğini tahmin etmişti. Toplantıdan çıkan sonuç gazetenin haberiyle birebir örtüştü.

EURO 2024 için günler önce atılan o manşet!

EURO 2024 oylama sonucunun, Almanya’da geçtiğimiz günlerde yayınlanan tahminle bire bir örtüşmesi dikkatlerden kaçmadı.

Bild gazetesinin pazar eki olan Bild am Sonntag, hangi UEFA Yönetim Kurulu üyesinin kime oy vereceğini isimleriyle birlikte açıklamış ve iki ülkenin alacağı oy sayılarını detaylarıyla sütunlarına taşımıştı.

1 ÜYE KARARSIZ DEMİŞLERDİ

Buna göre Almanya’nın alacağı oy 11,5, Türkiye’nin oyu ise 4,5 olarak duyurulmuştu. Almanya için 5 üyenin oyu garanti olarak gösterilirken, 6 üyenin çok büyük ihtimalle Almanya için oy kullanacağı ve 1 diğerinin de kararsız olduğu belirtilmişti.

3 üyenin Türkiye demesi garanti gösterilirken, 1 üyenin de büyük olasılıkla benzer tercih yapacağı öngörüsünde bulunulmuştu. Oylama 12-4 biterken gazetenin 11,5 tahmini, 0,5 yanılma payıyla gerçekleşti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here