Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi Twitter hesabından yaptığı resmi açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Futbol A takımı teknik direktörümüz Phillip Cocu bu akşam itibariyle görevinden alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

ALİ KOÇ COMOLLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Ankaragücü maçının son bölümünde sportif direktör Damien Comolli ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Fenerbahçe ile Ankaragücü arasında oynanan müsabakanın son bölümünde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli ekibin sportif direktörü Damien Comolli ile bir görüşme gerçekleştirdi. Müsabakanın son bölümünde Comolli ile konuşan Ali Koç daha sonra protokoldeki yerine geri döndü.  Bu görüşmede Hollandalı çalıştırıcının görevden alınması meselesinin görüşüldüğü ortaya çıktı.

TAZMİNATI NE KADAR?
Yıllık 2,5 milyon Euro kazanan Phillip Cocu’nun Fenerbahçe ile 3 senelik sözleşmesi vardı. Sözleşme fesih detayları henüz açıklanmayan Hollandalı teknik adam, PSV’den alınırken 3 milyon Euro tazminat ödenmişti. Cocu’nun 7,5 milyon Euro alacak hakkından vazgeçip vazgeçmeyeceği ilerleyen dönemde belli olacak.

Fenerbahçe’nin Spor Toto Süper Ligde Ankaragücü’ne 3-1 yenilmesinin ardından sarı-lacivertli camiada flaş bir karar alındı.

Daha önce “Büyük bir facia olmazsa, Cocu ile Ocak’a kadar devam ederiz” diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ankaragücü maçının ardından Hollandalı teknik adamın görevine son verme kararı aldı.

“COCU’NUN GÖREVİNE SON VERİLDİ!”
Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada “Futbol A takımı teknik direktörümüz Phillip Cocu bu akşam itibariyle görevinden alınmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” ifadelerini kullandı.

BASIN TOPLANTISINA KATILMADI
Fenerbahçe’nin görevine son verdiği Hollandalı Teknik Direktör Phillip Cocu’nun, Ankaragücü maçından sonra düzenlenenbasın toplantısına katılmayacağı duyruldu.

SÜPER LİGDE YABANCI TEKNİK DİREKTÖR KALMADI
Phillip Cocu’nun görevden alınmasıyla, Spor Toto Süper Ligde takım çalıştıran yabancı teknik direktör kalmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here